Citroen Oferta dnia

Citroen BX

Citroen BX

Dzień dobry. Na sprzedaż Citroen BX 1.4 z 1990 roku. Wersja TGE czyli coś typu absolutny brak czegokolwiek. I dobrze, mniej elektrycznych  bajerów w starym aucie to mniej kłopotów w razie awarii.

Nie jestem handlarzem, jednak tego citroena  dostałem w zeszłym roku w rozliczeniu za inny, szczerze mówiąc napaliłem się na niego „jak szczerbaty na suchary” i oczywiście przeliczyłem się, okazało się, że brakuje mi miejsca pod dachem, wiedzy, umiejętności oraz dostępu do części aby go ładnie wyprowadzić.

Stan blacharski w miarę dobry, jest do połatania pas tylny i łączenie pasa z podłoga bagażnika. Z tego co zdążyłem się dowiedzieć to standard w BX. Szczegóły to już dla zainteresowanych.
Dziurka w podłodze przy progu, ktoś już ją zabezpieczył ale to trzeba poprawić. Doły drzwi przednich  do zabezpieczenia i podmalowania. Tylne nadkole po otwarciu drzwi tez trzeba podmalować.
Progi są raczej w porządku. Naklejki na bokach są oryginalne, świadczy to prawdopodobnie o bezwypadkowości samochodu i oryginalnej powłoce lakierniczej.

Zderzak tylny ma dziurę po korku LPg, jednak samochód nie posiada i nie posiadał lpg
Mechanicznie hydro sprawne, w miarę szczelne. Ciekło z konzektora, ale jest już wysłany do uszczelnienia więc tu nie powinno być problemu. Zawór hamulcowy póki co nie cieknie. Samochód hamuje poprawnie. Zapasowy zawór leży w bagażniku.
Mam do niego felgi z bxa GTI, jednak nie wiem czy będę się ich pozbywał.

Silnik ponaprawiany nieco przez poprzedniego właściciela, nowy rozrząd, termostat, chłodnica natomiast jest juz kupiona i czeka już na wymianę bo kapie płyn. Nie jeździłem nim za wiele, z tego co zauważyłem pracuje dość ładnie, choć trochę dymi na biało, jednak płynu nie gotuje, nie zapowietrza się wiec uszczelka pod głowicą raczej ok. Mechanik mówił ze trzeba porządnie wygrzać wydech bo samochód długo stał i może być tam dużo wilgoci w tłumikach.
Zbiornik paliwa wymieniony bo stary ciekł.

Sprzęgło i uszczelnienie silnika niestety trzeba będzie zrobić. Koszt zestawu sprzęgła do tego samochodu to około 300zl plus robota. Naromiast co do uszczelnienia, na pewno poci się pod aparatem zapłonowym.

Ja odkąd go mam uprałem wykładzinę podłogi, fotele, naprawiłem spryskiwacze szyb, wymieniłem olej z filtrem, dokupiłem w/w felgi do odmalowania.
Ogólnie nie ukrywam ze auto do podrobienia, myśle że jest to tzw dobra baza.

Aha, świeżutkie OC, niestety badań nie ma wiec odbiór raczej lawetką.

793 siedemset dwa 284

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *