Fiat

Fiat Uno 3d

Fiat Uno 3d

Na sprzedaż wystawiam naprawdę fajny i bardzo rzadko spotykany już w tym stanie egzemplarz fiata uno. Jest to rzadziej występujące obecnie w przyrodzie nadwozie 3 drzwiowe, jedynie słuszne w tego typu aucie. Do tego to ostatni rok produkcji włoskiej – 1994.
 
Produkcja włoska charakteryzuje się bardzo skutecznym zabezpieczeniem antykorozyjnym, lepszymi materiałami tapicerskimi niż w późniejszych polskich bieda – podróbach. Progi, podłoga są bardzo ładne. Szyby bez uszkodzeń – tylne uchylne.
 
Wnętrze naprawdę fajne – tapicerka niezniszczona – najładniejsza beżowa. Podsufitka super.
 
Przed trzema laty Uno odkupiłem od 94 letniego właściciela, niepalącego 😉 
Pochodzi z polskiej dystrybucji – salon w Bielsku Białej.
Aktualny oryginalny przebieg – 83.900km.
 
Auto wyposażyłem w bardzo dobre, nowe opony wielosezonowe HANKOOK, które są nadal jak nowe.
 
Po około roku odkupił go ode mnie Wujek, starszy pan. Cieszył się nim niespełna dwa lata i niestety wiosną zmarł. Auto stało i stoi nadal w suchym garażu. 
 
Za moich czasów z przyjemnością użytkowałem go przez ponad rok jako trzeci samochód w rodzinie, tak trochę na poważnie, trochę z przymrużeniem oka, jako takiego pół-klasyka. Jeździłem nim sporo, głównie w dużym ruchu aglomeracji warszawskiej, gdzie nie ma miejsca na niesprawności auta. Kilka razy byłem nim też w trasach takich po 500-600km i … uwaga – było fajnie. Auto spalało mi w mieście 5,5 litra.
 
Silnik FIRE 999cm 45koni lubi… dynamiczną jazdę i … wysokie obroty, ale jest też elestyczny – i nie zużywa oleju. Uno nie jest zawalidrogą – jest przyjemnie zrywne, lekkie i neutralne w prowadzeniu i takie…. miękko – sprężyste. Utrzymuje stałe dopuszczalne prędkości autostradowe i nawet je przekracza.
 
Mimo, iż jeszcze kilka lat temu sam bym w to nie uwierzył, jeżdżąc na co dzień innymi autami – lekkie Uno daje naprawdę dużą frajdę z jazdy, doznania są zupełnie inne niż we współczesnych samochodach. Trochę przenoszą kierowcę w klimat włoskich dróg początku lat 90tych. Albo polskich jak to woli, ja tam wolę włoskie ;).
 
Auto jest godne polecenia dla kogoś, kto chciałby za niewielką cenę cieszyć się udanym, fajnym, w pełni analogowym autem, powoli zwracającym już uwagę stanem swojego zachowania. Takim „klasykiem” entry level. To idealny wybór dla kogoś, komu np. marzy się Panda 1, ale nie ma ochoty wydawać na nią minimum 4x tyle w podobnym stanie. Uno zrobi to jeszcze lepiej!
 
Pojazd – jak pisałem powyżej – jest w stanie pięknym, trudno o taki egzemplarz, zwłaszcza 3 drzwiowy i włoskiej produkcji. Nie jest niestety perfekcyjny, ale bardzo łatwo może nim znowu być. Wujek potrącił jakiegoś zwierza, jest pęknięta atrapa, bez ubytków, do sklejenia. Pierwszy właściciel miał obcierkę na tylnym prawym błotniku i tam, pod listwą zrobił się purchel – do pomalowania jest więc ten element, formatu na oko A3. Skrzypią górne mocowania amortyzatorów przednich. Czarny scenariusz to wymiana amortyzatorów za 100zł/szt 🙂 
 
Przegląd ważny jest do 04 listopada 2021 roku.
Ubezpieczenie OC opłacone do 26 stycznia 2022.
 
Oględziny dla osób zainteresowanych tak średnio na jeża – powiat Mińsk Mazowiecki.
Od pewnego poziomu podekscytowania ofertą mogę dostarczyć auto do Warszawy.
 
 
 
kontakt: /pięćset/osiemtrzyosiem/stotrzydzieścitrzy/
Serdecznie polecam, chciałbym, żeby to auto trafiło w dobre ręce.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *