Mercedes

Mercedes 190 W201 2.3 – 4800 zł

Mercedes W201 2.3

Cześć,

na sprzedaż merci. Sprowadzona do Polski w 96 r. przez mojego tatę. Od tego czasu wiem co i jak z nią było. Wcześniej nie, ale powiedzmy sobie szczerze, nawet o żonie nie wiesz co tam się w młodości działo. A ten mesio ma jeszcze tę przewagę nad żoną, że w dowodzie ma właśnie rok 96.

No więc jak to z 31 letnią żon… znaczy z samochodem bywa, ma już swoje mankamenty. Największy to że jest trochę korozji w podłodze/progach w miejscach otworów serwisowych. Blacharz chirurg oszacował mi koszt tej operacji na jakieś 1200-1500 zł. Jest jeszcze małe ognisko korozji na prawych drzwiach, reszta zdrowa. Poza tym już luzik, można jeździć. Konkretniej – lekki luzik na sprzęgle czy tam na wale, a może tu i tu, szczerze mówiąc to się jakoś bardzo nie znam. Ma trochę za wysokie obroty na biegu jałowym – około 1700-1400 obr/min. Ale mimo tego nie pali dużo – w trasie na ekspresówce, średnia prędkość 120, spalanie około 7 l/100 km. Silnik nadal jest dynamiczny, działa wszystkie 5 biegów do przodu i nawet jeden do tyłu! Gaz nigdy nie był w nim założony. Przebieg 290 k km. Czy był kręcony u swojego pierwszego pana – tego nie wiem, patrząc na ogólne zużycie raczej nie był. Na pewno później (u mojego taty) kręcony nie był.

Mercedes jak typowa baba uznał, że za mało go słucham, więc radio wzięło i nie działa. Prawdopodobnie ma tyle lat co całe auto, to też nawet je rozumiem.

 W tylnym kole stuka hamulec tak stuk stuk stuk. Pierdoła do naprawienia w kilka minut, ale nie mam innego lewarka niż ten, który się wsadza w skorodowany otwór, więc jeszcze tego nie zrobiłem.

Ale tak ogólnie to jest spoko. 5 lat temu wsadziliśmy w Merci trochę kasy – dostała nowy układ wydechowy, nowe hamulce z tyłu, aku, opony letnie i kilka innych rzeczy.

OC do kwietnia, więc do tego czasu na pewno zdążysz go wytestować i zdecydować co dalej z nim zrobisz. Badanie techniczne do sierpnia, więc to już całkiem na spokojnie zdążysz wszystko ogarniać. Przy czym wcale nie trzeba się spinać i martwić o badanie, bo panowie sprawdzacze jak go widzą to robią minę jakby zobaczyli swoją ulubioną maskotkę z dzieciństwa i niczego się już nie czepiają.

Tak więc bierz, zapraszam. Tylko masz być dla niego miły, bo jest dla mnie jak starszy brat. Czy tam siostra. Tak, raczej jak siostra.

Mój numer telefonu:

osiem osiem pięć 252 585,

jeśli nie odbieram to proszę o smsa. Na maile też w miarę szybko odpisuję., mogę też dosłać więcej zdjęć: maciekweg (at) wp.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *