Mercedes

Mercedes W124 200D automat

Mercedes W124 200D automat

Dzień dobry.
Mam do sprzedania Mercedesa W124, dwulitrowego diesla z czterobiegowym automatem.
Auto jest z 1985 roku, do Polski przyjechał z Niemiec w 2004, odkupiłem go od sąsiada w 2009, więc wiem że przyjechało w jednym kawałku.
Niestety, w tym czasie zaatakowała rdza, ale była dość wybredna, bo smakowała jej lewa strona. Mianowicie początek progu, pod tylna kanapą również przy progu, tam gdzie zaczyna się profil, do którego jest przykręcone zawieszenie. Jak się zajrzy w dziurę z kanału, to wzmocnienia w profilach są zdrowe, schrupana jest tylko dolna część (nie wiem jak to dokładnie nazwać, przez tel lepiej wytłumaczę:)). Poza tym jeden purchel przy tylnym lewym nadkolu i na masce nad lampą – tam jest malutki. 8 lat temu wymienione reperaturki tylne, błotniki przednie- jeden oryginał, drugi zamiennik, drzwi przednie (chodziło o to aby użyć jak najmniej szpachli). Poza tym wszystko się trzyma.
Mechanicznie ogarnięty, wszystko działa (serwisowany w cytryn i gumiak w woli dzbądzkiej, polecam- naprawią co kto nie umiał:)), silnik pali na strzała nawet w zimie, po długim postoju. Olej (Total 10W40) wymieniany co 10 tys. a nawet czasem częściej jak był mało jeżdżony, w skrzyni olej zmieniony 20 tysięcy temu ale można by go zmienić bo już ponad 4 lata minęło.  Hamulce działają ok (w tym roku rozebrane, wyczyszczone, wymienione co trzeba). Automat zmienia biegi dobrze (sterowana podciśnieniem), zawieszenie ok. Środek czysty.
Jest to biedna wersja, nie ma nawet absu i centralnego zamka (dołożyłem elektryczny). Na zdjęciach są kołpaki z c klasy ale mam oryginalne. Pisać by długo, w autku cały czas coś dopieszczałem, wiec przez telefon opowiem co i jak. 
Przebieg 533 000, oryginalny hak holowniczy, radio Becker, CB radio.
Jakbym umiał dobrze spawać, miał kanał i trochę czasu to bym bo nie sprzedawał, bo nigdy mnie nie zawiódł i zawsze dowoził na miejsce. Mimo rdzy dojedzie w każde miejsce, mam nadzieje że ktoś go kupi i nie będzie musiał jechać do Afryki.
Przegląd do kwietnia 2021, ubezpieczenie do sierpnia tego roku.
Cena 3.800,00 zł.
 
Zapraszam.
Wojtek, tel. 790 559 osiemset trzy. Jak nie odbiorę to oddzwonię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *