Audi Oferta dnia

Audi 80

Audi 80

Ze smutkiem sprzedaję swoje oczko w głowie – turkusowe Audi 80 B3 z 1991 roku – jest trzecim autem w rodzinie, a jego sprzedaż pozwoli mi opłacić studia.

Auto wyposażone jest w znany i lubiany silnik 1.8S 90KM na elektronicznym wtrysku jednopunktowym z założoną 6 lat temu instalacją gazową (kod silnika: PM). Ponadto auto posiada sprawny ABS i tylne hamulce tarczowe, co jest rzadkością w tym modelu.

Audi posiadam od ok. 1,5 roku i pokonałem nim bezawaryjnie i komfortowo kilkanaście tysięcy kilometrów, w tym dość sporo długich tras.
W tej chwili licznik wskazuje 180 tysięcy kilometrów przebiegu. Biorąc pod uwagę stan silnika, jak i wnętrza jestem w stanie uwierzyć w tą liczbę uwierzyć.

Samochód jest w dobrym stanie technicznym i wizualnym, co opiszę bardziej szczegółowo w dalszej części opisu. Nie jest to muzealna perełka, lecz solidny, doinwestowany i bardzo tani w eksploatacji samochód do codziennej jazdy, który bardzo dobrze sprawuje się również na długich dystansach. Auto pali ok. 10-11 litrów gazu w mieście i 7-9 litrów w trasie

W Audi włożyłem dużo pracy i serca, dzięki czemu na ten moment nie wymaga wkładu finansowego do bezproblemowego i komfortowego przemieszczania się.

Za mojej kadencji zostały zrobione między innymi:
– wymiana rozrządu wraz z uszczelniaczami
– wymiana uszczelki pokrywy zaworów
– profesjonalna regeneracja tylnych zacisków hamulcowych + nowe tarcze i klocki
– wymiana sworznia wahacza (przez poprzedniego właściciela, tuż przed sprzedażą), łączników i gum stabilizatora, a także ustawienie zbieżności
– nowy tłumik środkowy i końcowy (auto posiada katalizator)
– regeneracja alternatora
– regeneracja klap nawiewu i wymiana nagrzewnicy
– wymiana prowadnic szyberdachu
– modernizacja instalacji przednich świateł na przekaźniki, plus wymiana reflektorów na mniej zużyte
– wymiana reduktora (parownika) LPG
– nowy akumulator
– montaż tylnych czujników parkowania
– nagłośnienie – osiem markowych głośników – cztery wysokotonowe i cztery niskotonowe. Posiadam również drugą, oryginalną półkę bagażnika bez otworów z głośnikami, mogę ją z powrotem założyć
– zamontowany podłokietnik z Audi A4 B5

Do ewentualnego zrobienia zostały:
– uszczelka miski olejowej – silnik się tam trochę poci
– luz na którymś z przegubów, który nie przeszkadza przy normalnym użytkowaniu, jedynie przy prędkościach powyżej 170km/h pojawiają się wibracje

Jeśli chodzi o stan wizualny:
Auto ma swoje lata, posiada rysy, odpryski, parę wgniotek też się znajdzie. Na kantach dachu i szyberdachu pęka lakier, możliwe że auto było tam kiedyś malowane. Podłużnice i słupki są proste. W środku podsufitka delikatnie z tyłu opada. Poza tym auto miało kiedyś spojler, po którym zostały zaślepione, nierzucające się w oczy otwory. Fotele są niewytarte, nie mają dziur, kierownica wygląda praktycznie jak nowa.

OC do kwietnia 2024, przegląd do marca 2024

Chętnie odpowiem na pytania lub podeślę więcej zdjęć. Jeśli nie odbieram telefonu, proszę o SMSa.
Zapraszam!

cena: 4900zł
lokalizacja: Poznań
numer telefonu: 668 sześć zero cztery 372

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.