Mercedes Oferta dnia

Mercedes A-klasa

Mercedes A-klasa

Mercedes-Benz A-klasa W168 A140 1.4 82 benzyna

Stan techniczny nie budzi większych zastrzeżeń, auto prowadzi się pewnie, z zawieszenia nie dobiegają niepokojące odgłosy. Silnik odpala prawidłowo, pracuje równo i cicho. Auto dobrze przyspiesza. W marcu 2023 przeprowadziłem następujące czynności serwisowe:
– wymiana oleju i filtra
– wymiana amortyzatorów i poduszek przód
– wymiana gum stabilizatora przód
– wymiana poduszki silnika
– wymiana cięgna zmiany biegów
– wymiana łącznika stabilizatora
– wymiana końcówek drążków stabilizatora przód
– ustawienie zbieżności
– wymiana sprężyn tył

Dodatkowo zadbałem o detale takie jak: zakup nowych dywaników, zakup nowej gałki zmiany biegów, obszycie kierownicy skórą, zakup oryginalnego radia (takiego jakie było po VINie), zakup oryginalnych kołpaków.

Niedawno lakierowane były błotniki lewy tył prawy tył (były zarysowania – mam zdjęcia do wglądu). Blacharsko jest ok, natomiast auto ma już 22 lata i gdzieniegdzie widać ząb czasu. Ostatnio zabezpieczyłem niektóre miejsca, bo punktowo wychodziła rda – wszystko zostało oczyszczone, zabezpieczone podkładem antykorozyjnym i pomalowane – na tylnych prawych drzwiach nie wyszło zbyt profesjonalnie – do dyspozycji miałem wyłącznie pędzelek i dwie lewe ręce. Przed malowaniem błotników tył dokonałem pomiaru czujnikiem lakieru – wszystko oprócz maski było oryginalne.

Na aucie założone są opony zimowe w dobrym stanie. Jest ważne badanie techniczne, ubezpieczenie, dwa komplety kluczyków, zestaw książek i instrukcji. Wcześniej samochód był regularnie serwisowany – książka z zapisami do wglądu. Z rzeczy do zrobienia została klimatyzacja – zatarty jest kompresor. Jeśli nie uda mi się tego zrobić w najbliższym czasie to uwzględnię tę niedogodność w cenie samochodu. Samochód sprowadzony z niemiec ładnych parę lat temu. Sądząc po zapisach w książce serwisowej niemieckiej i polskiej, a także zgodnie z tym co jest w CEPiK można wysunąć śmiałe stwierdzenie, że przebieg jest oryginalny.
Samochód kupiony przeze mnie 02/2023 i od razu po zakupie przeprowadziłem szereg prac mających na celu przygotowanie do dalszej eksploatacji, niestety życie weryfikuje plany i z powodów finansowych muszę sprzedać. Auto wystawione w internetach za 5999, do oddania ostatecznie za 5000zł.

 
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Paweł 796 997 trzy dwa sześć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.