Nissan Oferta dnia

Nissan Micra

Nissan Micra

Cześć,

do sprzedania mam Micrę K11 1.3 z 93r. (tak, 1993, Micra ma już 30 lat)

Micra w stanie blacharskim BDB z minusem- bo jednak rdzawki tu i ówdzie są, jest też jedno miejsce w tylnej części podłogi które domaga się już naprawy. Mogłem zalepić po handlarsku ale handlarzem nie jestem i wolę zostawić to do zrobienia wedle uznania nowego właściciela. Szczegóły na zdjęciach. Poza tym miejscem (prawy tył pod pasażerem) podłoga jest w idealnym stanie, progi również jak najbardziej są obecne (ktoś już kiedyś to robił). 

Na pokładzie LPG (normalnie wbite w dowód) i elektryczne szybki. 

Micra posiada zamontowane oryginalne fotele kubełkowe z dwudrzwiowej Subaru Imprezy GC (próżno tego szukać, a jak się pojawiają to kosztują jakieś astronomiczne pieniądze, co z tą wiedzą zrobi nowy właściciel- jego decyzja 😉 ) – fotele normalnie się odchylają i przesuwają przód-tył, dospawane są do oryginalnych szyn z K11, przez co są na normalnej wysokości do cywilnego auta. Uprzedzając pytania- fotele sprzedaję wyłącznie w komplecie z Micrą. 

Auto jest poobijane i porysowane ze wszystkich stron, wnętrze też nie wygląda najlepiej.

Była przygoda z wjechaniem w tył u poprzedniego właściciela, jednak ucierpiało tylko poszycie i zbieżność jak najbardziej jest. Tylna klapa przez to wali nieco bardziej niż w innych K11. Z plusów tej sytuacji, została zamontowana nowa butla na 10 lat żeby przejść przegląd 😀 Przy okazji wymieniono też parownik na nowy. 

Do wymiany na ten moment poduszki przednich amortyzatorów, które dorzucam do auta oraz osłona prawego przegubu (prawdopodobnie, przegub wymieniony był zaraz po zakupie ale ostatnio jak tam zajrzałem to osłona sobie spadła).

Jest problem z wolnymi obrotami na zimnym silniku, na ciepłym z kolei są nieco podwyższone niż normalnie, trochę kulawo jeździ też na benzynie. Jednak nie sprawia to kłopotu w jeździe, użytkuje auto w ten sposób od zakupu i nic więcej się z tym nie dzieje. Prawdopodobnie niesławna już przepustnica. Dorzucam dwie inne przepustnice na podmiankę, kupiłem kiedyś ale zarzuciłem temat.

Ostatnio po dłuższym postoju coś się skopciło z gazem- przestał się załączać, trzeba to sprawdzić. 

Należałoby też przyjrzeć się wydechowi, bo chyba gdzieś coś źle pospawane i jest rezonans na karoserii. 

Jest wyciek ze zbiorniczka płynu wspomagania, silnik też nie jest suchy- po 30 latach uszczelnienia miały prawo się poddać.

W aucie zaraz po zakupie zostały wymienione wszystkie przewody hamulcowe (elastyczne i sztywne) oraz praktycznie całe przednie zawieszenie (oprócz amortyzatorów)

 
łącznie z końcówkami drążków i zbieżnością. Zamontowane było również świeże sprzęgło przez poprzedniego właściciela. Pokonałem od tego momentu nieco ponad 20 tysięcy kilometrów, więc wystarczy jeszcze na długo.

 

Wymienione też były uszczelnienia zbiorniczka płynu hamulcowego. Nie działa jednak czujnik jego poziomu.

Z tyłu wymienione były sprężyny. Założone również nowe świece i przewody oraz termostat. 

Micra dzielnie woziła mnie do Holandii i zawsze wracała na kołach 🙂 

OC: 20.07.23

PT: 01.07.23 

Butla jeszcze jakieś 9 lat

W papierach jest porządek, bez stosu umów- jestem właścicielem z dowodu rejestracyjnego. 

A sprzedaję dlatego, że 1100km w miejskim aucie z początku ubiegłego wieku powoli przestaje być na moje siły 😀

 

Dane do sprawdzenia historii pojazdu:

ESI 88396

SJNEBAK11U0063203

pierwsza rej. 29.04.1994

 

 

Cena za to urządzenie wynosi 3500zł. Zarówno stan blacharski, mnogość inwestycji, których nowy właściciel nie będzie musiał już dokonywać oraz ogólny niedobór niezgnitych egzemplarzy K11 na rynku sprawiają, że nie przewiduję dalszych negocjacji i cena jest zdecydowanie ostateczną.

 

Tel.: 730-160-jeden dziewięć pięć

Lokalizacja: okolice Sieradza w woj. łódzkim, ale to już będę podawał na bieżąco przy umawianiu, bo wiosek o tej nazwie jest w Polsce chyba ze 140 😀

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.